• Zespół Szkół nr 2 w Międzyrzeczu to placówka z wieloletnimi tradycjami lecz pełna innowacji i otwarta na przemiany cywilizacyjne.

Szkolnictwo zawodowe naszej Szkoły swym początkiem sięga lat 40-tych. ubiegłego wieku. Na przestrzeni lat funkcjonowały w Trzcielu dwie szkoły kształcące młodych ludzi: Technikum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa. W styczniu 2007 r obydwie szkoły ponadgimnazjalne w Trzcielu zostały połączone. Organem prowadzącym wspólnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych został Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim. Reorganizacja placówek oświatowych związana z reformą szkolnictwa oraz zmianami organizacyjnymi organu prowadzącego wymusiła zmianę siedziby głównej szkoły. Z dniem 1 stycznia 2019 r powstał Zespół Szkół nr 2 w Międzyrzeczu.

Historia zmian naszej Szkoły została opisana w zakładce HISTORIA, na którą serdecznie zapraszamy!

Kształtujemy osobowość młodego człowieka w drodze do dorosłości poprzez wskazanie najistotniejszych wartości, jakie powinny cechować każdego z nas. Młodzieży pragnącej poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, gwarantujemy uzyskanie najlepszych wyników na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami przedmiotowymi, dobrze wyposażonymi w pomoce multimedialne. Szkoła posiada również nowocześnie wyposażone pracownie praktycznej nauki zawodu – fryzjerskie, kosmetyczną, elektryczną, hotelarską i gastronomiczną.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość uzyskania dodatkowych umiejętności i kwalifikacji w ramach licznie realizowanych projektów unijnych.

To jakiego dokonacie wyboru zależy od Was, ale nie szukajcie daleko, gdy w pobliżu znajduje się szkoła zapewniająca Wam doskonałe warunki dobrego kształcenia. Zapraszamy!

dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Międzyrzeczu

mgr Aneta Bierezińska